قوی ترین از نگاه پیامبر(ص)

روزی جوانان شهر پیامبر  سرگرم زورآزمایى و مسابقهء وزنه بردارى بودند.سنگ بزرگى‏ آنجا بود که  که هر کس آن را بلند می کرد از همه قوی تر به شمار می ر.ق.در این هنگام رسول اکرم(ه) از راه رسیدند و پرسیدند: «چه مى‏ کنید؟».

جوانان پاسخ دادند: داریم زورآزمایى مى‏ کنیم.مى ‏خواهیم ببینیم کدام یک از ما قویتر و زورمندتر است.

پیامبر به آن ها فرمودند: میل دارید که من بگویم چه کسى از همه قویتر و نیرومندتر است؟.  همه گفتند: البته،چه از این بهتر که رسول خدا داور مسابقه باشد و نشان افتخار را او بدهد. افراد جمعیت همه منتظر و نگران بودند که رسول اکرم کدام یک را به عنوان‏ قهرمان معرفى خواهد کرد؟

عده ‏اى بودند که هر یک پیش خود فکر مى ‏کردند الآن‏ رسول خدا دست او را خواهد گرفت و به عنوان قهرمان مسابقه معرفى خواهد کرد.

رسول اکرم(ص) فرمودند:«از همه قوی تر و نیرومندتر آن کسی است که اگر از  چیزى‏ خوشش آمد ،علاقه ی به آن چیز او را  به انجام زشتى ها مجبور نکند!؛و اگر زمانی عصبانى شد خودش را کنترل کند و، همیشه حقیقت  را بگوید و کلمه ‏اى دروغ یا حرف زشت بر زبان نیاورد؛و ...»


/ 3 نظر / 91 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] سلام دوست گرامي. ضمن تبريک ايام شادي و سرور شيعيان بر شما عزيز؛ خوشحال خواهم شد در کلبه خود در خدمت شما باشم. مطمئنا مطالب متنوع وبلاگ، مورد نظر شما قرار خواهد گرفت. منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامي هستم. موفق و منصور باشيد. http://bia2mofid.persianblog.ir [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

سعید

قشنگ بود و مناسب...! سلام. عیدتون مبارکا... [گل][گل]

سی سیب

[دست][دست][دست][دست]